close
Karavan Hayatı

Çekme Karavan mı Motokaravan mı ?

moto karavan mı çekme karavan mı

Uzun zaman araştırdın ve sonunda bir karavan almaya karar verdin. Bu sefer de karşına bizce çok önemli olan 2 soru çıkıyor: Çekme karavan mı yoksa motokaravan mı?

Aslında bu soru çok önemli. Alacağın ilk karavan motokaravan da olsa çekme karavanda olsa yapacağın tatilin tarzını çok etkiliyor.

İster motokaravan tercih et, ister çekme karavan her iki karavan çeşidinin de hem olumlu hem de olumsuz yanları bulunmakta. Hadi gel bu Çekme Karavan mı Motokaravan mı sorusuna birlikte yanıt arayalım. Aşağıdaki sorulara yanıt vererek karavan tarzını bulalım.

Nasıl bir tatil anlayışın var?

Bize göre bu konuda kararını verirken yanıtlanması gereken en önemli sorulardan birisi bu. Çünkü eğer bulunduğun yerden çok fazla hareket etmeyi sevmiyor, olduğun yerde uzun süre kalmaktan keyif alıyorsan çekme karavan seçeneğini düşünebilirsin. Çekme karavan yapısı itibariyle kurman, dengede tutman gereken bir araç. Bu nedenle ulaştığın tatil yerine gittiğinde kendini sıcak kumlardan soğuk denizlere hemen atamayabilirsin.

Biz de uzun zamandır Motokaravan kullanıcısı olduğumuzu biliyorsun. Rahatlıkla söyleyebiliriz ki sabırsız ve sürekli hareket halinde olmak isteyen bir yapın var ise Çekme Karavan mı Motokaravan mı? sorusuna yanıt kesinlikle Motokaravan olacaktır. Motokaravan araçlar, çekme karavanın aksine kurma durumu yoktur. Bu nedenle istediğin lokasyona geldiğinde sadece kontak kapatman yeterli oluyor.

Karavan çeşidine karar verirken bir diğer önemli konu ise tatilde hareket etmeyi ne kadar sevdiğin.  Yani eğer bir yere gideyim orada uzun zaman kalayım diyorsan çekme karavan tam sana göre olabilir. Özellikle çekme karavan alırken en büyük motivasyon çekme karavanı bırakıp şahsi araçla gezmek. Motokaravanda şehir içerisinde kullanmak için ayrıca bir araca ihtiyaç duyabilirsin.

Yılda kaç gün tatilin var?

Bir diğer önemli konu motokaravan veya çekme karavan tercih ederken kaç gün tatilin olduğu konusu. Uzun süre tatilin mi var? Gittiğin yerde uzun zaman kalmayı seviyor musun? O zaman çekme karavan senin için çok uygun. Bizim gibi beyaz yakalı bir çalışansan o zaman çok kısa sürede daha fazla lokasyon görmek isteyebilirsin. Bu nedenle  de motokaravan tam senlik.

Şehir içi arabaya ihtiyacın var mı?

Çekme karavan almanın en büyük motivasyonu şahıs aracını tatile gitmediği zamanda kullanabilmek. Motokaravan sahibi olursan şehir içinde kullanmak için ekstra bir araca sahip olman gerekebilir. Ekstra araç ekstra maaliyet demek.

Peki sen hangi tarz karavana daha yakın hissediyorsun? Güzel yorumlarını okumak için sabırsızlanıyoruz.

Elbette daha farklı karavan modelleri de mevcut. Farklı modellerden fikir almak istersen yazımıza tıklayabilirsin.

Güzel yorumlarını okumak için sabırsızlanıyoruz.

Tags : çekme karavankaravan seçimimoto karavanmoto karavan mı çekme karavan mı

    Sen Ne Düşünüyorsun?